18. května 2017

7. liga Xbowling Žižkov, 5. kolo

Xbowling Žižkov

Neo Sharks si pojistili postup do 6. ligy

Závěrečný hrací den má za sebou i skupina 7. ligy Žižkov, kde si první místo vybojovali Neo Sharks se 104 body a nejvyšším průměrem 483,17, zaslouženě tak postupují do vyšší 6. ligy. Druhá příčka v tabulce skončila na kontě Bowlmasters B s 81 body a jejich průměr 478,97 jim stačí na postup spolu s vítězným družstvem a vymění si místa s družstvem Bowlmasters.……………….

Další pořadí v tabulce je velmi vyrovnané a o třetím místě rozhoduje zahraný průměr 474,27, který mají lepší Zevláci a získali 80,5 bodu, které mají shodně také Šumafuk - Rodamiento. Na posledním místě a tedy sestup přistál na konto družstva Monkeys a v příští sezóně tak budou hrát 8. ligu. Porovnávat průměr si budou hráči družstva Las Cucarachas, kteří se zapojili ne vlastní vinou až od druhého dne a tak jsme jim upravili průměr na 471,62. Nejlepším hráčem se stal Josef Černý s průměrem 175,75. Nejužitečnější hráčkou se stala s 23 body Slávka Pittrová a cenu pro nejlepší ženu vybojovala Jana Slavíková s průměrem 155,08, která si zahrála pouze dvě hry a ze zdravotních důvodů se nemohla dále účastnit. Hráči si mohou ještě zahrát jednotlivá Městská mistrovství, přes která se mohou kvalifikovat do finále regionu.