21. srpna 2024

Devítková liga Tišnov sk. B, 5. kolo

Malkovský Martin

​Také skupina B uzavřela účet a doplnila finalisty LTDL

Ve středu 21. srpna 2024 ukončila skupina B pátým hracím dnem základní část Letní Tišnovské Devítkové ligy. Tím pádem máme uzavřenou základní část a v této soutěži nás v Xbowlingu Tišnov čeká již jen jeden hrací den, hrací den velkého tišnovského finále. A že bude o co hrát.

Hraje se totiž o dvě místa na republikové finále LDL. Homonauti před rokem vypálili v tomto finále ČR LDL všem rybník, slavně vyhráli a díky tomu zajistili našemu centru jedno bonusové místo. Takže se bude hrát celkově o dvě postupová místa. A že to bude tlačenice, o tom nepochybujte. A teď ke skupině B. Závěrečný večer posbíral nejvíce bodů tým BDR (22 b. – celkem 86 b.), ale na vítězství ve skupině to nestačilo. Na bezpečný postupu z druhého místa však ano.

Vítězem skupiny byli nakonec zaslouženě za celé účinkování v základní části Gule boys (20 b. – celkem 90,5 b.) a jejich spolulídr po minulém večeru, Homanautí béčko (13 b. – celkem 83,5 b.), nakonec obsadil až třetí místo, ovšem také s jistým postupem do tišnovského finále. Čtvrté místo nakonec uhájili TŘI TETY (10,5 b. – celkem 58,5 b.), když v přímém souboji porazily Šviháky (9,5 b. – celkem 56,5 b.), kteří tak logicky obsadili páté místo.

A samozřejmě tady máme statistiky 5. hracího dne. Hráč večera: Milan Rössler (průměr 245,40 bodu). Hráčka večera: Kristína Šramková (průměr 212,00 bodu). Nejužitečnější hráč: Karel Bajer (získal 5 bodů). Nejvyšší nához: Aleš Vítek (300 bodů). Nejvyšší týmový nához (700 bodů) a nejlepší týmový průměr (654,40 bodu): Gule boys. Celkově se nejlepšími hráči skupiny stali Karel Bajer (průměr 228,00 bodu), Kristína Šramková (průměr 212,00 bodu) a Jiří Borek (zisk 22 bodů).

Ze závěrečného pátého hracího dne LTDL sk. B je to vše. Finálový večer LDL je v Xbowlingu Tišnov naplánovaný na středu 4. září 2024 a začátek je v 19:00 hodin. Postupujícím týmům gratulujeme a těšíme se brzy na viděnou.